Как да стареем когато сме на 20?

Как да запазим младежкото си излъчване максимално дълго време? Колкото и да не ви се вярва стареенето е процес, който започва още в началото на 20-те ви години. Днешната статия посвещаваме на това какво се случва в тази десетилетка и какво трябва да направите, за да инвестирате в това кожата ви да запази младежкият си, сияен и красив вид. Тъй като хормоните започват да намаляват след "лудите" тинейджърски пикове, още в началото на 20-те започват да се проявяват първите признаци на започващият процес.Алкохол, "парти лайфстайл", цигари, стрес, недоспиване и липса на подходяща грижа за кожата са основните фактори, които водят до преждевременно стареене. Това е и периода, в който много млади жени решават да направят грешката да започнат с първите си козметични процедури и корекции. Казваме грешка, защото често губят представа за реалното състояние на кожата си и стават "абонати" на процедурите, а те не са устойчив подход към цялостната добра грижа в дългосрочен план (особено започнати толкова от рано). Козметичната индустрия със сигурност иска да си правите филъри още на 27, но в дългосрочен план, това често се оказва проблематично.

Основната задача на 20-годишната възраст е да се създаде добра рутинна грижа за кожата, така че кожата да бъде подготвена за следващите декади (30-те, 40-ге и т.н.). Въпреки че кожата все още вероятно не показва видимо признаци на стареене, поставянето на основа (особено със SPF) ще се отплати за години напред. Лекарите постоянно говорят за важността на ежедневната употреба на слънцезащитен крем, а именно слънцезащита, която не е в грима ви или BB/CC крема ви. Използвайте отделен широкоспектърен слънцезащитен крем с минимум SPF 30 всеки ден (да, включително дните, в които не излизате навън), за да защитите кожата си от всички източници на светлина, включително тази, която идва от екрана на вашия лаптоп или телефон.


Житейска истина е, че решенията, взети на 20 години, могат да променят посоката на останалата част от живота ви. Изборът на училище – висше образование или не, избор на специалност, завършване срещу отпадане – влияе върху потенциала ви до края на живота. Както изборът на партньор може да повлияе на спокойствието, което имате през целия ви живот. Раждането на деца по-рано, по-късно или пък избора да останете без, оформя остатъка от живота ви по начин, който можете да разберете само след свършен факт. Здравните избори на 20-те години могат да намалят или влошат здравословните проблеми по-късно - наркотици, алкохол, тютюнопушене, диета и упражнения. Това е период от живота ви, когато светът е отворен за всички възможности. Често едва по-късно в живота човек осъзнава, че да имаш избор е прекрасен дар. Подарък, който трябва да се използва разумно...

Комбинация от ежедневен слънцезащитен крем и оптимална хидратация! Придобийте навика да използвате активна линия за грижа за кожата и започнете отрано. Активните съставки в продуктите за грижа за кожата могат да бъдат разделени на превантивни, терапевтични и специални. Превантивните съставки са тези, като локалните антиоксиданти, които се използват най-добре в дългосрочен план за предотвратяване на стареенето на кожата (какъвто е и нашият любим HYDRATEME Serum). Ето защо е от съществено значение да започнете рано и защо по-късно хората не виждат драматичното подобрение, което биха искали, ако се опитат да поправят значителни промени в стареенето само с помощта на локални антиоксиданти. Терапевтични съставки, като ретиноиди, алфа хидрокси киселини (REJUVINATEME Mask - тук ), витамин С и някои пептиди, могат да поправят съществуващите щети. Много терапевтични съставки също могат да помогнат за забавяне на стареенето в бъдеще. Специални съставки като салицилова киселина, бензоил пероксид и масло от чаено дърво за акне; или арбутин, соя, женско биле и мечо грозде за хиперпигментация. Изберете програма за грижа за кожата с превантивни и терапевтични компоненти и специален компонент, ако е необходимо. Не е нужно да разбивате касичката и да купувате най-скъпата линия, но винаги използвайте качествена козметика, понякога купувайки най-евтиното рискувате и не помагате на кожата си. Хубаво е да знаете, че някои от изгодните марки използват активни съставки в много ниски концентрации за маркетингова стойност или във форми, които не са ефективни. Вашата програма за грижа за кожата не трябва да се състои от 42 стъпки, а само от няколко.

Ето ги и тях:

* Слънцезащитен крем

* Ретиноид—както против стареене, така и лекува акне, ако е необходимо.

* Хидрокси киселина - салицилова киселина, ако имате акне. За анти-стареене използвайте алфа-хидрокси (гликолова киселина) или мулти-плодова киселина ( ние ви предлагаме изключително ефективният ни вариант REJUVINATEME Mask - разгледайте тук). Ако имате акне и също искате помощ против стареене, тогава използвайте както салицилова киселина, така и алфа-хидрокси (гликолова киселина) или мулти-плодова киселина.

* Изберете няколко антиоксиданта от следния списък. Антиоксидантите в много плодове и растения, витамини или произведени в лабораторията се свързват с увреждащите кожата свободни радикали, освободени от излагането на околната среда на UV светлина, замърсяване, цигарен дим и различни токсини, което ги прави безвредни. Често се комбинира с един от другите видове съставки за грижа за кожата или се комбинират няколко в един продукт. * Витаминни антиоксиданти – Ефективните витаминни антиоксиданти включват алфа-токоферол (витамин Е), L-аскорбинова киселина (витамин С), ретинол (витамин А) и ниацинамид (витамин В3). Витамин С трябва да се използва в активна форма, като магнезиев аскорбил фосфат, тъй като някои форми не са активни, когато се прилагат върху кожата. ( Бестселърът ни HYDRATEME Serum, ще хидратира в дълбочина кожата ви, вижте повече тук)


* Естествени растителни антиоксиданти – Днес се използват многобройни антиоксиданти с растителен произход, като предстои още повече. Някои от най-ефективните са: алое вера, арника, босилек, бета-каротин, боровинка, бромелаин, лайка, какаови семена, кафени зърна, куркумин (къри), гинко билоба, женшен, гроздови семена, зелен чай, лавандула, женско биле, лутеин , ликопен, бял трън, зехтин, мента, нарове, кверцетин, ресвератрол, розмарин, соя, екстракт от стволови клетки от швейцарска зелена ябълка, масло от чаено дърво и мащерка.

* Антиоксиданти, направени в лаборатория – Лабораторно синтезираните антиоксиданти включват липоева киселина и убихинон (коензим Q10).


Виж още